Kurumsal Bilgiler

Anasayfa  /  Kurumsal Bilgiler

Kurumsal Bilgiler

1982'den bu yana kalite...

Firmamız 1982 yılında İSMET TİRYAKİ tarafından kurulmuştur. Kurulduğu zaman Aksesuar’ın “AK”ı ve Elektrik’in “EL”i ile birleşerek satış ve ürün yelpazesini belirten “AKEL” adını almıştır. Kurucusu İsmet Tiryaki bu işin içinde yetişmiş, yıllarca çırak ve kalfa olarak aynı sektöre hizmet etmiş, firmalardaki deneyimi ile kendi firmasını kurmuştur. İlk zamanlar, aksesuar ve elektrik olarak siz değerli müşterilerine hizmet veren firmamız, değişen müşteri pörtföyü ile zaman içerisinde aksesuardan koparak sadece elektrik sektöründe hizmetine devam etmektedir. Zaten firmanın amblemi de kendini gösterir şekilde tasarlanmıştır.

İş makinası ağırlıklı olarak her türlü ağır aracın elektrik malzemeleri firmamızdan temin edilebilir. Bu makinaların bazıları şunlardır; Komatsu, Cat, Kawasaki, Hitachi, Samsung, Hyundai, Fatih, Cummins, Mercedes, etc. AKEL olarak ürünlerimizin bir kısmını yurtdışından ithal ederek siz değerli müşterilerine bizzat kendi araç ve çalışanlarımız ile satışını gerçekleştirmekteyiz. Değişen dünya şartları zaman içerisinde imalatı bizim için kaçınılmaz kılmıştır. İlk zaman fason olarak imalatını yaptığımız malzemeleri Ankara Ostim’deki yeni yerimize geçtikten sonra yeni bir firma ve atölyede kendi imkanlarımız ile üretimine geçmiş bulunmaktayız. İmalatını yaptığımız bazı kalemler; Stop Solenoidleri, Kömür Yuvaları, Marş Otomatikleri, Şarz Dinamo Kapakları, Şarz Dinamosu ve Far çeşitleri ürün yelpazemizi oluşturuyor.

Hizmette verdiğimiz güvence ile bizden kaynaklanan hatalarda satılan ürünlerin tereddütsüz değişimini gerçekleştirerek müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir politika izliyoruz. Her türlü öneriye açık ve eleştirileri hassasiyetle dinleyerek en iyiye ulaşmaya çalışıyoruz. Yurtiçine verdiğimiz bu hizmetle yetinmeyip yurtdışı fuarlara katılarak ihracata başlamış bulunmaktayız. Gerek Avrupa’da gerekse Arap ülkelerinden birçoğuna kendi imalatımız olan ürünleri ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaktayız.

İhracat yaptığımız bazı ülkeler; İran, Suudi Arabistan, B.A.E., Mısır, Cezayir, Ürdün, Almanya, İngiltere gibi ülkelerdir. Pazar ağımızı her geçen gün çoğaltarak daha da büyümeye devam etmekteyiz.

Amacımız

Sektöründe lider ve örnek bir kuruluş olmak , olması muhtemel olayların öncesinde alacağı tedbirlerle caydırıcılık unsurunu sağlamak , çalıştığı gerçek ve tüzel kişilere çağın gerektirdiği en üstün oto yedek parça hizmetini sizlere en güvenilir şekilde sunmaktır.

Kalite Politikamız

Hizmet verdiğimiz müşteri, kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarını zamanında, en ekonomik şekilde TSE Yeterlilik Belgesi ve ÖNORM-EN-ISO 9001:2000 Kalite Güvence Sistem standartlarına uygun kalitede karşılamak, geliştirmek ve sürekliliğini sağlamaktır.

Misyon&Vizyon

Hizmetlerimizi sürekli çok farklı bir anlayış ile etüt ederek istikrarlı bir şekilde sürekli gelişme ve yenilenme geleneğimizi sürdürerek hizmet sunmakta olduğumuz siz değerli müşterilerimizle birlikte belirlediğiimiz hedefe emin adımlarla koşmaktır.

Kalite, akıllı bir gayretin sonucudur.

1980'den beri...

Top